Rozwój emocjonalny dziecka to proces złożony. Nie ma złych i dobrych emocji. Wszystkie są potrzebne i towarzyszą zarówno dzieciom, jak i dorosłym, na każdym etapie życia. Wiemy jednak, że wspieranie dziecka szczególnie w tych trudnych emocjach (gniew, złość) bywa nie lada wyzwaniem dla rodziców. Dlatego tak ważne jest kształtowanie umiejętności rozpoznawania i przeżywanych przez dziecko emocji i nauczenie naszych pociech konstruktywnego wyrażania ich jak najwcześniej. Wspólna zabawa sprzyja poznawaniu się nawzajem, otwieraniu się na siebie i swoje potrzeby. Ponieważ to przede wszystkim na rodzicach spoczywa bardzo ważne zadnie, jakim jest wspieranie dziecka w przeżywaniu emocji, dajemy Państwu bazę do tego, jak wykorzystać zabawę do tego, by uczyć się nawzajem, jak wyrażać emocje i jak o nich rozmawiać.

Na Państwa ręce oddajemy karty online/offline z propozycjami zabaw z dzieckiem w wieku 3-9+ lat przy wykorzystaniu domków  z serii Inspiring Houses oraz bajkę terapeutyczną z komentarzem – autorską książkę elektroniczną dotyczącą jednej z podstawowych emocji, jaką jest RADOŚĆ. Niech komentarz pedagoga i zaproponowane tematy do rozmowy stanowią inspirację do kreatywnego spędzania czasu z dzieckiem.

ZASTOSOWANIE:
-rodzina
– rodzeństwo
– przyjaciele
– znajomi
– szkoła, przedszkole
– poradnie, gabinety prywatne psychologiczno – pedagogiczne
– inne miejsca
Oto główne cechy tego zestawu:

– bajka terapeutyczna z komentarzem – do eksportowania w pdf lub poprzez czytniki e-book rozpoznający format pdf, MOBI (dla Kindla), EPUB. Książka działa online i po jej pobraniu offline.

– moduł: bajka terapeutyczna z komentarzem,

– podcast (bajka terapeutyczna) – podcast – aktywny link do pobrania i odsłuchania online/offline

– karty

Życzymy owocnej, pobudzającej wyobraźnię i niczym nieskrępowanej zabawy!

Autorzy Skrzynki Narzędzi, pracownicy Fundacji Mam Dom:

Maria Engler – familiolog, pedagog, bajkoterapeuta w Fundacji, stymuluje rozwój dzieci wg metody ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne, trener TUS – Trening Umiejętności Społecznych dla dzieci i młodzieży;

Joanna Kawałko – dyrektor Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego, pedagog, trener TUS – Trening Umiejętności Społecznych dla dzieci i młodzieży, diagnosta więzi rodzinnych dzieci i młodzieży;

Anna Zając – oligofrenopedagog, diagnosta wg Monachijskiej Funkcjonalnej Diagnostyki, prowadząca Szkołę dla Rodziców oraz zajęcia rozwijające uważność i poziom koncentracji u dzieci, trener TUS – Trening Umiejętności Społecznych dla dzieci i młodzieży.
Nie znaleziono produktów, których szukasz.