Gra MEMORY – wpływ na rozwój naszej pamięci.

Gry pamięciowe, takie jak popularna gra „Memory”, posiadają wiele zalet, które wpływają na rozwój naszego umysłu i zapamiętywanie informacji. Oto kilka głównych korzyści obok których nie możemy przejść obojętnie!

1. Skupiając się regularnie na zapamiętywaniu i odnajdywaniu pasujących par w efekcie możemy zauważyć znaczną poprawę pamięci . Regularne granie wzmacnia także umiejętność koncentracji. Stymuluje nasz mózg do zapamiętywania i odtwarzania informacji, co może przynieść korzyści zarówno w życiu codziennym, jak i w nauce.

2. Podczas gry koncentrujemy na detalach, musimy śledzić ruchy i pamiętać umiejscowienie kart, co rozwija nasze zdolności do skupienia uwagi. Ta umiejętność jest przydatna w wielu innych dziedzinach życia, takich jak nauka, praca i codzienne zadania.

3. Trening czyni mistrza, a trening umysłowy dzięki grze, pobudza nasze neurony i poprawia elastyczność naszego myślenia. Rozwijamy tym samym zdolności analityczne, logiczne myślenie i umiejętność szybkiego podejmowania decyzji.

4. A co jeśli zależy Ci na redukcji stresu? Zastosowanie gry, jako formy relaksacji i odprężenia, przynosząc skupienie się na jednej konkretnej czynności, pomaga nam oderwać się od codziennych trosk i skupić na czymś przyjemnym. To z kolei przyczynia się do poprawy ogólnego samopoczucia, a dzięki temu zminimalizowaniu stresu.

5. Lubisz wspólne rozrywki z bliskimi? To doskonała forma wspólnej zabawy z rodziną i przyjaciółmi. Grając razem, możemy rywalizować, rozmawiać i spędzać czas w sposób angażujący i przyjemny. To doskonała okazja do budowania więzi społecznych i wzmacniania relacji.

Jeśli szukasz dodatkowych korzyści dla działania umysłu i jego codziennego funkcjonowania. Chcesz poprawić pamięć, koncentrację, umiejętność skupienia uwagi, a także wprowadzić formę relaksacji i świetną rozrywkę dla całej rodziny, to jest to idealna propozycja gry dla Ciebie i Twoich dzieci.

Zapoznaj się z ofertą naszej gry Memory. Kupując ten produkt wspierasz Fundację MAM DOM.

Jedna odpowiedź do “Gra MEMORY – wpływ na rozwój naszej pamięci.

  1. Agregator RSS mówi:

    Prawdziwy z Ciebie talent i mistrz pióra z ogromną łatwością przekładasz myśli na słowa… trzymaj tak dalej, dbaj i pięlęgnuj swego bloga… Skąd czerpiesz tak ciekawe inspiracje ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *